Pest Service UA

Як позбавитися від мишей у будинку?

Миші - це вічна проблема жителів приватних будинків, не рідко вони заводяться і в квартирах. Ці тварини прагнуть оселитися поряд з людиною, вони вважають за краще таїтися в затишних кутах, чекаючи моменту, коли можна буде безпечно вибратися. Вони без проблем можуть підійматися по меблях на стіл, на підвіконня, в шафи. Вони не стільки їдять, скільки псують продукти, речі, меблі. До усього іншого додається ще і неприємний запах.
Позбавитися від мишей є первинним завданням, особливо якщо у будинку є маленька дитина. Відомо, що гризуни є переносниками багатьох захворювань:
 • сказ;
 • сальмонельоз;
 • щурячий тиф;
 • псевдотуберкульоз.
Існують приватні служби, які допомагають професійно очистити приміщення від мишей, гризунів і, використовуючи спеціальні хімічні засоби або пастки, можуть повністю позбавитися від шкідників. Вартість послуг дезинсектора залежатиме від квадратури приміщення і від виду процедур, що проводяться.

Звідки беруться миші у будинку?

Людина для гризунів являється найпростішим і зручнішим джерелом їжі, тому вони вважають за краще селитися поблизу в норах, в деревах, присадибних будівлях, під підлогою, в льосі. У житло вони проникають по готовому лазу або через щілини, щоб поживитися чимось смачненьким. А при настанні холодів миші і зовсім можуть перебратися на постійне місце проживання у будинок.
Основне місце проживання в місті:
 • продуктові магазини - ящики з продуктами і прилавки досить привабливо виглядають для цих шкідників;
 • сміттєві звалища - тут багато харчових залишків, якими можна поживитися, після чого миші можуть повертатися ближче до тепла в приватні будинки;
 • підвали - через них гризуни потрапляють до мешканців багатоповерхівок;
 • складські приміщення з харчовими продуктами - гризуни селяться в кутах, в затишних місцях, під стелажами або коробками;
 • господарські будівлі - особливо, якщо в них є вільний доступ до харчових продуктів: зерну, овочам;
 • засмічені і брудні приміщення - такі шкідники комфортно відчувають себе в місцях, де відсутнє дотримання санітарних умов для життя.
Вивести мишей і щурів досить складно, необхідно буде скористатися великим арсеналом всіляких засобів або звернутися по допомогу в спеціальну компанію. Про те, як правильно підходити до цього питання можна дізнатися в цій статті.

Якої шкоди завдають миші?

Гризуни завдають непоправної шкоди людині і її майну:
 1. Псують зовнішній вигляд продуктів - вони не лише тягають їжу у свої нори, але і псують усі запаси, наявні в шафі. За рік життя у будинку або квартирі одна миша з'їдає до 10 кг їжі, а псує при цьому в десятки разів більше.
 2. Завдають непоправної шкоди меблів - проробляють діри в шафі, псують плінтус, обшивку і оббивку у м'яких меблів, гризуть проводку, шпалери. Це всеїдні шкідники.
 3. Є переносниками бліх - вони їх переносять на собі, що додасть проблем мешканцям, оскільки треба буде позбавитися від мишей в квартирі, після чого зайнятися виведенням бліх.
 4. Стають причиною поширення неприємного запаху сечі і залишають після себе дрібні екскременти.
Гризуни можуть викликати появу алергічних захворювань, якщо споживати зіпсований продукт, то можна підхопити інфекційне захворювання.

Ознаки появи мишей у будинку

Неможливо встановити точний час появи гризуна в приватному будинку або квартирі, його присутність виявляється з часом за наступними ознаками:
 • поява шерехів під підлогою, на горищі, в шафі;
 • наявність неприємного запаху і мишачих екскрементів;
 • виявляється зіпсовані харчові продукти, прогризені мішки, пакети з крупами;
 • є присутнім ушкодження проводки, діри в меблях і одязі.
В цьому випадку необхідно вибрати ефективніший спосіб для того, щоб позбавитися від мишей назавжди.

Ефективні способи позбавлення від мишей у будинку

Для того, щоб раз і назавжди вивести гризунів на ділянці, на дачі або в квартирі треба ознайомитися з існуючими способами, за допомогою яких можна швидко знищити шкідників.
 1. Закласти ходи. Доступ до житла у мишей буде закритий, якщо в підлозі, в стінах будуть відсутні тріщини, щілини. Цього способу вистачить на деякий час, оскільки вони здатні прорити нові ходи. Гризуни можуть проникнути всередину приміщення:
 • через нещільно закриті двері;
 • через вентиляцію, якщо на ній немає сітки.
Після перекриття всілякого доступу в приміщення слід почати активнішу боротьбу.
 1. Поставити мишоловки. Вони встановлюються уздовж стін, в кутах на шляху дотримання мишей. У вигляді приманки використовують: шматочки хліби, змочені в рослинній олії. Цей спосіб ефективний, якщо у будинку виявляється не більше 2-3 дрібних шкідників.
 2. Приманки і пастки. Досить популярні сталі клейові пастки, їх можна придбати в спеціалізованих магазинах або виготовити самостійно. Для її виготовлення знадобиться: плоска дошка або щільний картон, який змащується клеєм, в центр або з краю розташовують приманку, встановлюють в місцях, де найчастіше був помічений гризун.
 3. Застосування отрути. Витравити мишей можна хімічними засобами, вони застосовні за наявності підсобного господарства, частки будинку з великою присадибною ділянкою, складського приміщення. Мінус такого способу для будинку в тому, що гризун гине під підлогою або в норі через що поширюється неприємний запах по усьому приміщенню, дістати її буде проблематично. При використанні отрути слід дотримуватися покрокової інструкції.
 4. Електрична пастка - відноситься до сучасного вилову шкідників, потрапляючи всередину такої коробки, миша гине від удару струму. У коробці розташовується приманка, деякі моделі можуть мати спеціальне звукове сповіщення, якщо установка спрацювала.
 5. Ультразвуковий відлякувач дозволяє позбавитися від мишей в приватному будинку за допомогою ультразвукової хвилі. Вони бувають різній потужності, можуть відрізнятися площею охоплення. Пристрій вставляється в розетку, воно безпечне для людини і домашніх тварин і здатне відлякувати тільки гризунів.

 Як позбавитися від мишей у будинку народними засобами?

За допомогою народних методів проблематично позбавитися від гризунів, вони ефективніші для профілактики, а також з їх допомогою можна прибрати наслідки від перебування шкідників у будинку, а саме - запах.
 1. Запашні трави. Висушені трави необхідно розмістити в маленькі мішечки і розложити в місцях, де мешкали миші. У вигляді наповнювача переважно брати м'яту або ромашку.
 2. Ефірні олії. Негативно впливають на шкідників запахи: м'яти, меліси, полину і ромашки. В олію змочуються ватні тампони і розміщуються по усьому будинку. Олію можна додавати у воду, коли проводиться щоденне вологе прибирання приміщення.
 3. Лавровий лист можна розкладати в запаси зерна або крупи, його запах відлякує мишей.
 4. Оцет. Якщо регулярно організовувати вологе прибирання з додаванням оцту, можна позбавитися від їдкого запаху життєдіяльності шкідників.
Можна скористатися описаними вище радами, щоб не було необхідності труїти мишей, оскільки будуть вжиті усі необхідні профілактичні заходи, застережливі їх появі.

Професійні методи

За допомогою спеціальних служб можна назавжди позбавитися від мишей на дачі або в квартирі. Робоча бригада вибирає найефективніші і швидкодіючі способи боротьби.
Перш ніж проводитиметься дезинсекція, необхідно підготувати приміщення, прибрати непотрібні речі, провести вологе прибирання, максимально звільнити кімнати, прибрати харчові продукти.
За допомогою хімічних засобів можна самостійно проводити обробку. В цьому випадку вимагається дотримуватися основних правил безпеки: використати рукавички, респіратор, не допускати попадання токсичної речовини на шкіру, в очі або на слизову оболонку. Уважно ознайомитися з інструкцією. Дотримуватися основного плану: розпочинати обробку з далеких кімнат, підготувати приміщення.
Виконуючи покроково усі дії і використовуючи комплексні методи для усунення гризунів, можна швидко впоратися з такою проблемою.

Як запобігти появі гризунів?

Гарантовано допоможе запобігти появі гризунів, дотримання правил гігієни в приміщенні, ізоляція продуктів харчування від вільного доступу, вчасне закладання тріщин і дір в підлозі.
Корисне