Pest Service UA

Як позбавитися від тарганів в квартирі, будинку?

Таргани з легкістю пристосовуються до мешкання в людському житлі, вони всеїдні, вважають за краще живитися залишками їжі на підлозі, на столі, в шафі. Шляхи проникнення в квартиру або будинок різні. Найчастіше вони використовують вентиляцію, щоб подорожувати від одних сусідів до інших. В першу чергу треба закрити шлях проникнення комах. Самому позбавитися від тарганів дуже просто, зараз існує велика кількість традиційних хімічних засобів і народних способів по умертвінню тарганів.
Найпоширенішими особинами вважаються руді дрібні прусаки, вони мешкають в приватних будинках або квартирах, можуть зустрічатися в магазинах, на виробництві. Прусак має руде забарвлення, шість лапок, на передніх пластинах чітко видимі три темні смуги, наявність крил дозволяє планувати, довжина тіла досягає 16 мм, є довгі вусики.
Двохвості особини можуть потрапити у будинок з фруктами або овочами. Вони мають довге тіло, у кінці тіла є два виступи у вигляді подвійного жала. Каналізаційні різновиди чорного забарвлення, вони досягають 3 см, в квартиру проникають через злив. Такі комахи довго живуть і мають стійкість до багатьох отрут.
Спосіб життя і охайність робить великий вплив в ефективній боротьбі з шкідниками. Фахівці рекомендують постійно проводити вологе прибирання з використанням хімічних речовин, не варто залишати їжу на столі, треба прибирати крихти на підлозі, частіше чистити злив в мийці. Назавжди позбавитися від тарганів можна тільки застосувавши комплексний підхід.

Причини появи тарганів

Щоб назавжди позбавитися від паразитів, слід боротися не лише із слідством, але і усунути головну причину їх появи. Якщо мешканці будинку власною бездіяльністю створюють ідеальні умови для їх існування, то вивести прусаків буде дуже складно.
Список умов, які підвищують відсоток виживаності особин :
 • рідкісне прибирання в приміщенні, особливо в кухонній зоні;
 • тривала присутність в раковині немитого посуду із залишками їжі;
 • підвищена вогкість у ванній кімнаті;
 • наявність відкритих пакетів з хлібом, крихт на столі;
 • тривале зберігання сміття в квартирі.
Найчастіше з такою неприємністю як прусаки або таргани стикаються жителі багатоквартирних будинків, де по близу є сміттєві баки або забитий сміттєпровід. Служити джерелом поповнення шкідників можуть неохайні сусіди, коли комахи проникають в приміщення по вентиляції. В цьому випадку вивести тарганів в квартирі важко, необхідно закрити доступ для їх проникнення в приміщення. Самий кращий спосіб повністю від них позбавитися - це обробити приміщення у себе і у сусідів.
Окрім цього можна зібрати усіх мешканців будинку і професійно обробити хімічними засобами підвал, усі квартири, а також приміщення, в якому скупчується сміття. Фахівці швидко і якісно витравлять дрібних шкідників.

Способи позбавлення від тарганів в квартирі

Помітити наявність комах в квартирі можна неозброєним поглядом, оскільки вони швидко розмножуються. Швидко позбавитися від тарганів допоможе дезінсекція. Ціна залежить від квадратури приміщення. До менш витратних способів відносять:
 - застосування народних засобів;
 - використання отрут;
 - застосування пасток.
У зимову пору року досить буде залишити відкритими вікна в усій квартирі на 1-2 дні(температура на вулиці має бути не вища, ніж - 10 градусів). Ці комахи дуже бояться холоду, мінусова температура приведе до їх загибелі. Цей спосіб гарантовано усуває проблему, з його допомогою можна знищити дорослі особини і їх яйця. Влітку, восени і навесні слід віддати перевагу класичним методам боротьби.

Народні методи

Правильно підібрані способи усунення комах позбавлять мешканців від поширення тарганів по усій квартирі. Вони швидко розмножуються і здатні на своїх лапках переносити плісняву, бактерії і віруси. Усі ці мікроби вони переносять на посуд, продукти, стіл.
 Їх здатність до адаптації феноменальна, що змушує фахівців шукати нові методи боротьби, нові види інсектицидів. Чим труїти тарганів в домашніх умовах, для цього підійде:
 1. Борна кислота - доступна і ефективна, до неї не виробляється імунітет, вона впливає не на нервову систему особини, а чинить негативну дію на травний тракт, роз'їдаючи його стінки. Прийнятніше придбати речовину у вигляді порошку, його необхідно розсипати над плінтусом, в місці великого скупчення. Для більшого ефекту препарат змішують з жовтком, роблячи з нього маленькі кульки. У них можна додати цукор, ванілін.
 2. Нашатирний спирт - негативно впливає на чутливий нюх, прусаки не переносять різких ароматів. У більшості випадків нашатирний спирт відлякує живність і виступає бар'єрним способом, сприяє міграції. Вимагається виконати покрокову інструкцію: 1 л води змішати з 1 ч ложкою спирту, після чого протерти розчином плінтус, меблі, підвіконня, підлогу, вентиляційні решітки. Цим же розчином варто обробити відро для сміття. Увесь процес проходить в захисній масці і рукавичках. Якщо є можливість пару днів не знаходиться в квартирі, то розчин роблять більш концентрованим.
 3. Виморожування - підходить тільки в зимову пору року, цей спосіб є бюджетним, дорослі особини і яйця гинуть при - 5 градусах. За допомогою дії холоду позбавитися від тарганів в квартирі назавжди не складе труднощів.
 4. Пастки - застосовні у випадках, коли колонія ще маленька. Клейову пастку можна купити або змайструвати самостійно. Процес виготовлення простий: знадобиться глибока банка або миска, верхня частина змащується рослинною олією, у вигляді приманки на дно посудини кладеться мед, цукор, хліб. На картон можна нанести двосторонній скотч і покласти приманку.

Хімічні препарати

Існує великий асортимент інсектицидів різних марок від відомих виробників. Більшість особин проявляють стійкість до дії отрут, в цьому випадку застосовується комплексний підхід. Ефективно позбавитися від тарганів допоможуть засоби, у складі яких є присутні 2 і більше діючі компонента.
Самостійно труїти комах необхідно, дотримуючись плану безпеки : одягати рукавички, маску, щільний одяг і не залишатися в обробленому приміщенні після проведення усієї процедури. По закінченню необхідного часу, треба усі кімнати провітрити, пропилососити і промити.
До хімічних засобів відносять:
 • гелі - наносяться у важкодоступні місця, вони допоможуть тільки в тих випадках, коли комах не багато. Переваги: відсутність неприємного запаху, дія на нервову систему, перешкоджаючи здійсненню дихального руху. Він діє упродовж 30 днів після нанесення;
 • пастки - є велика кількість різновидів: клейових, отруйних або електричних пристосувань;
 • крейда - бюджетний спосіб, вона коштує небагато і наноситься на плінтус, кухонні меблі або труби. Речовини, що містяться в крейді, потрапляючи на тіло комахи, викликають параліч. Обробка проводиться не рідше за два рази в 30 днів;
 • аерозолі - вимагають дотримання правил безпеки, після обробки приміщення в нім не можна знаходитися, в процесі обприскування на обличчі має бути маска, а на руках гумові рукавички. Після повернення в квартиру усі приміщення провітрюються і проводиться вологе прибирання;
 • ультразвук - відлякує тарганів, примушує їх покидати насиджене місце і мігрувати з квартири, такі прилади безшумні і безпечні для людини і домашніх тварин.

Професійна допомога

Якщо самостійні спроби витравити шкідників не принесли результатів, варто звернутися до фахівців в приватну службу по знищенню тарганів. Досвідчені дезінсектори проведуть усі необхідні роботи, порадять профілактичні заходи по відвертанню повторного заселення дрібних шкідників.
Ціна за їх послуги залежить від способу усунення шкідників і квадратури приміщення. Багато фірм видають гарантію від повторної появи прусаків. Термін її дії 1-3 місяці. В цьому випадку господарям житла слід поїхати на декілька днів, а по поверненню провітрити усі кімнати і організувати генеральне прибирання: вимивши і пропилососивши усі поверхні.

Покрокова інструкція

Для того, щоб якісно позбавитися від тарганів не досить прибрати в кухні і зберігати їжу в пластикових контейнерах, а відро для сміття постійно спустошувати. Підхід має бути комплексним, і він проходить у декілька етапів:
 • сховати їжу і усі продукти. Крупи, цукор і борошно пересипаються в герметичні контейнери;
 • прибрати доступ до води, без неї вони протримаються не більш 14 днів;
 • провести вологе прибирання, щоб зібрати усі залишки їжі з поверхонь;
 • закласти усі щілини і отвори, де можуть сховатися комахи або через які вони проникають до кімнати;
 • попередити сусідів, щоб вони разом з вами одночасно обробили житло;
 • вибрати основний спосіб, щоб позбавитися від тарганів в квартирі.
Покроково виконуючи усе вищеперелічене, допоможе впоратися з прусаками. Необхідно дослухатися до порад професіоналів.

Якої шкоди завдають таргани?

Ці комахи представляють небезпеку для людини, вони, як і щури є переносниками серйозних бактеріальних, вірусних і інфекційних захворювань, до них варто віднести:
 • дизентерію;
 • гастроентерит;
 • кишкову паличку;
 • туберкульоз;
 • алергію.
Вони погано впливають на стан меблів, техніки, проводки, взуття і одягу, а також псують продукти харчування і є ознакою антисанітарії. Підтримка порядку - одно з основних умов відсутності цих шкідників.
Корисне