Pest Service UA

Дезінсекція та техніка безпеки

Різні комахи (таргани, міль, клопи, кліщі), гризуни можуть «оселитися» в кожній квартирі, приватному будинку, промисловому цеху або на складі. Від цього ніхто не застрахований. Таргани і клопи взагалі дуже живучі істоти і потрапляють до помешкань через найдрібніші щілини, - навіть якщо ви підтримуєте ідеальну чистоту, а ваші сусіди - ні, таргани з'являться і у вас. Ефективно боротися з ними можна лише за допомогою спеціальних методів дезінсекції. При цьому дуже важливо дотримуватися техніки безпеки.

Що таке дезінсекція?
Дезінсекція - це комплекс заходів, спрямованих на винищення комах і профілактики їх появи і розмноження в вашому домі чи на об'єкті комерційної нерухомості. Методи боротьби можуть підбиратися різні, вони залежать від ряду факторів: де розташовані місця скупчення комах, на якій стадії розвитку перебуває популяція, які причини їх появи і поширення тощо.

Техніка безпеки при проведенні дезінсекції
При проведенні дезінсекції необхідно дотримуватися стандартних правил безпеки. Вони включають:
- дезінсекційну обробку можуть проводити тільки люди, які пройшли інструктаж з правил безпеки та не мають медичних протипоказань для такої роботи;
- працювати зі спеціальними препаратами можна тільки в спецодязі і при наявності засобів індивідуального захисту (респіратор, рукавички, окуляри);
- перед проведенням обробки з приміщення необхідно винести продукти харчування, воду, особисті речі (одяг, пледи тощо);
- під час обробки не допускається присутність в приміщенні людей, які не беруть безпосередньої участі в роботі;
- час роботи фахівця, який займається санітарною обробкою, не може перевищувати 4 годин на день. При цьому кожні 50 хвилин він повинен робити перерву і виходити на свіже повітря.
Після проведення заходів необхідно зняти спецодяг і засоби захисту, обробити їх 5-процентним розчином кальцинованої соди, добре помити руки з милом.

Отруєння при дезінсекції та правила першої допомоги
Якщо ви все ж отруїлися при проведенні дезінсекції, необхідно вжити негайних заходів. Про хімічне отруєння може свідчити:
- головний біль;
- нудота і блювота;
- зміна смакових відчуттів;
- посилене слиновиділення;
- біль в животі.
Постраждалого необхідно відразу вивести на свіже повітря, зняти брудний одяг, промити очі, дезінфікувати шкірні покриви і викликати швидку допомогу.
Новини