Pest Service UA

Як позбавитися від ос у будинку, на дачі під дахом

Останнім часом оси на дачі перетворилися на справжніх шкідників, якщо раніше можна було сказати, що вони запобігають появі великої кількості личинок листовійки, довгоносика, капустянки і жука-точильника, то зараз це зробити проблематично. У приватному будинку або на дачі зустрічається велика кількість гнізд з невеликими сімействами, які знищують урожай винограду, груш, слив, солодких сортів яблук, абрикосів і персиків.
Гнізда можуть бути розташовані в різних місцях: під дахом, на горищі, в трубах, в нагромадженнях заліза.
Іноді дуже проблематично повністю позбавитися від ос самостійно, особливо якщо гнізд багато. Для цього варто придбати спеціальний захисний костюм, розставляти пастки, протравлювати хімічними препаратами.
Назавжди позбавитися від ос на своїй ділянці і у сусідів можна за допомогою проведення дезинсекції. Замовити таку професійну обробку можна в спеціальній службі. Команда фахівців в захисних костюмах очистять усю територію двору, знищивши усі гнізда, з покроковим виконанням усіх необхідних заходів.

Чим небезпечні оси і яку шкоду вони приносять?

Основна небезпека полягає в тому, що якщо роздавити одну осу, вона на допомогу покличе усе гніздо. Укуси таких комах досить хворобливі і можуть викликати виникнення алергічних реакцій. На відміну від бджіл, оса може жалити багаторазово, вона не залишає жало в жертві у момент укусу.
Місце укусу може набрякнути, виникнути сильний біль, у важких випадках спостерігається набряк дихальних шляхів, коли потерпілому знадобиться реанімація. Тому при появі таких «сусідів» слід вчасно їх вивести.
У складі отрути міститься:
 • апамін і ацетілхолін - негативно впливає на центральну нервову систему, викликає збій в координації рухів;
 • фосфоліпази - сприяють виникненню набряку і запалення;
 • мелітин - в окремих випадках викликає розпад клітин тканини.
Якщо оса укусить в ділянку обличчя, то можуть запалитися м'які тканини, повіки, губи. В область шиї або вуха - привести до задухи і смерті. Тому позбавитися від ос назавжди є першочерговим завданням, особливо якщо в сім'ї є схильність до алергічних реакцій. З цими комахами можна боротися різними способами.

Де селяться оси?

Для свого постійного житла комахи вибирають важкодоступні віддалені місця, для цього чудово підходить:
 • горище - вважають за краще будувати гніздо вгорі над балками;
 • місце під дахом - досить захищено від вітру і дощу;
 • за обшивкою стін - проникають через щілини і тріщини;
 • в землі - для цього вони використовують кинуті нори щурів, жуків, мишей;
 • в трубах - оси почувають себе комфортно;
 • на балконі - вони можуть селитися в кутку під стелею або в старій шафі.
Оси можуть будувати гнізда на вулиці: в саду, зблизька удома, у будівельних матеріалах(цеглина, шифер). Повністю позбавитися від ос на дачній ділянці іноді проблематично, оскільки вони прилітають від сусідів, цей ланцюжок може бути нескінченним, але знищити їх популяцію безпосередньо на своїй ділянці під силу. Це допоможе зберегти майбутній урожай фруктів і ягід в цілісності.

Ефективний спосіб боротьби з осами на дачі, удома

Позбавитися від ос під дахом або у іншому місці на дачній ділянці можна різними способами. Ефективнішою вважається обробка хімічними препаратами. Труїти ос слід вночі, коли уся сім'я повертається в гніздо.
При використанні народних засобів повністю винищити шкідників не вийде, їх можна буде просто відлякати, що теж потрібне, особливо якщо оси є і у сусідів.

Народні способи боротьби з осами

 1. Використання окропу - він заливається в гнізда, заздалегідь ос виманюють приманкою у вигляді меду. Цей метод ефективний, якщо гніздо розташоване в доступному місці і на землі.
 2. Занурення у воду - при виявленні гнізда, його необхідно обережно зняти і занурити у воду, прийнятніше проводити такий захід в холодну погоду або увечері.
 3. Створення газової камери - на гніздо одягається щільний пакет, всередину якого задувається дихлорпофос, після цього необхідно почекати 30 хвилин, щоб гарантовано позбавитися від ос на дачі.
 4. Створення клейової пастки - клей наносять на щільну основу і залишають приманку, комаха летить на її запах і приклеюється, після чого гине.
У саду фахівці радять висаджувати: герань, м'яту і мелісу. У них містяться ефірні олії, які негативно впливають на комах. Окрім цього відомо, що спеціальні пристрої з ультразвуком здатні відлякувати комах.
Якщо треба швидко позбавитися від ос на пікніку, то варто підпалити вогнище і постаратися, щоб утворилося багато диму, він негативно на них впливає.

Хімічні засоби

За допомогою хімічних препаратів можна позбавитися від ос в недоступному місці, для цього чудово підійдуть аерозолі і порошок для розведення водою призначений для обприскування.
Найбільш поширеними і перевіреними способами є наступні препарати:
 • борна кислота - її прийнято додавати в приманки і клейові пастки, вона грає роль інсектициду;
 • "Дельта Зона" - згубно впливає на комах, якщо речовину додавати в приманку;
 • "Карбофос" - він призначений для обприскування, проводиться одноразова або двократна обробка, забороняється витравлювати ос в період цвітіння садових культур;
 • "Отос" - спеціальний порошок, його розводять у воді і застосовують для пасток, препарат безпечний для людини і домашніх тварин.
Найнадійніший спосіб боротьби з осами у будинку, це відрізувати їм шляхи проникнення, залатати щілини, поставити на вікна і двері москітні сітки, узабезпечити вентиляційний отвір.

Що робити, якщо оси оселилися в недоступному місці?

Якщо прибрати осині гнізда самостійно не представляється можливим і вони розташовуються у важкодоступному місці: за обшивкою в стіні, то можна скористатися професійною дезинсекцією від ос. Це дорога процедура, особливо якщо площа присадибної ділянки велика.
Дезинсектор ефективно і швидко усуне усі гнізда з комахами в стіні, під дахом і в самих видалених місцях. Обробку він проводить в спеціальному костюмі, вибираються самі щадні препарати, враховуються багато нюансів, а також береться до уваги наявність бджіл. Він професійно очистить ділянку від земляних ос.

Техніка безпеки

При боротьбі з цими комахами слід пам'ятати головне правило - максимально узабезпечити себе від укусів. Особливо, якщо є схильність до розвитку алергічної реакції.
Основні засоби захисту: костюм, респіратор, рукавички. Одяг або костюм мають бути щільними, бажано з капюшоном, рукавички на гумках, сітка на обличчя антимоскітна. Обробляти гнізда слід увечері, коли усі оси повернуться.
У домашній аптечці в обов'язковому порядку має бути в наявності: супрастін, адреналін або преднізолон. Якщо в точності і покроково виконувати ці поради, то не виникне проблем зі знищенням шкідника.

Заходи профілактики: щоб ос і в поміні не було!

Основна порада з позбавлення від ос в приватному будинку полягає в наступному:
 • цілеспрямовано оглянути сад, горище і город на предмет наявності гнізд комах навесні і пізньою осінню, в цей період вони спокійні і менш агресивні, така дія допоможе позбавитися від нової популяції;
 • обробити старе місце гнізда інсектицидом, щоб запобігти повторному його зведенню;
 • обробити усі щілини і тріщини у фасаді будинку, через які комахи можуть пробратися всередину.
Дотримуючись цього плану дій можна понизити вірогідність розмноження ос на дачі.
Надання допомоги при укусі
Слід пам'ятати, що оси можуть живитися різною їжею, не уся вона безпечна: це можуть бути відходи, мертві тварини. Тому після укусу слід добре обробити ранку перекисом водню і прикласти лід. Якщо все зробити правильно наслідків вдасться уникнути, в рану не потрапить інфекція і набряк швидко зійде.
При виникненні алергічної реакції слід прийняти антигістамінні препарати, уважно вивчивши інструкцію. При різкому погіршенні самопочуття викликають швидку допомогу. До її приїзду потерпілому надати положення лежачи на спині або боці, максимально полегшити дихання. Якщо все вірно організувати, ускладнень не виникне.
Корисне