Pest Service UA

Як боротися із блохами у будинку, квартирі?

Існує велика кількість різновидів бліх, найчастіше зустрічаються земляні. Вони вважають за краще живитися людською кров'ю, після їх укусу розвиваються алергічні реакції або інші негативні наслідки.
Блохи можуть завдати серйозної шкоди здоров'ю людини і домашнім тваринам, тому позбавитися від них слід якомога раніше. Існує безліч способів боротьби з блохами - це використання механічного прибирання, завдяки пилососу можна прибрати велику кількість паразитів максимально швидко. Допустимо використати різні хімічні засоби або звернутися на приватну фірму, щоб очистити приміщення професійно. Така дезинсекція гарантує позбавлення від паразитів на 1-2 місяці при умові, що будуть вжиті усі допустимі заходи профілактики, щоб не занести шкідників повторно.

Чим небезпечні земляні блохи?

Виявити наявність земляних бліх в квартирі або будинку дуже просто, досить буде уважно подивитися на підлозі і ліжку, наявність дрібних чорних точок свідчить про їх присутність. Окрім цього, вони буквально відразу ж починають відчутно кусати домашніх тварин, дітей і дорослих.
Укуси таких комах хворобливі, місце укусу може спухати, запалюватися, можуть з'являтися горбки, покриті кірочкою крові, що запеклася. Чим більше області поразки укусами, тим небезпечніше це для людини. Блохи можуть переносити наступні захворювання:
 • пуликоз;
 • тиф;
 • грибкові інфекції;
 • гепатит;
 • гельмінтоз;
 • сибірську виразку;
 • туляремію;
 • енцефаліт;
 • сальмонельоз;
 • лістеріоз.
Перша допомога при виявлені укусу: обробити шкіру спиртом або перекисом водню, зменшити зуд, допоможуть мазі з охолодженням або, що мають антисептичну властивість. Якщо у потерпілого після укусів відчувається слабкість, озноб, запаморочення, варто звернутися до лікаря. Тому повністю вивести цих шкідників стає первинним завданням, для цього застосовна хімічна продукція, в профілактичних цілях використовуються народні засоби. Якщо комах труїти аерозолями, необхідно ізолювати з приміщення тварин і людей на 5-10 годин.

Причини появи у будинку

Блохи виявляються в житлі в літньо-осінній період, від них страждають і жителі перших двох поверхів у багатоквартирних будівлях. Головні причини їх появи:
 • домашні тварини після прогулянки можуть принести їх на собі;
 • міграція паразитів з підвалів із-за несприятливих умов;
 • наявність гризунів у будинку може також привести до появи дрібних комах.
Позбавитися від земляних бліх у будинку непросте завдання, особливо, якщо вони проникають в житло через підвальні приміщення і їх налічується більше сотні. Вони потрапляють в квартиру через щілини, вентиляцію. В цьому випадку кращий спосіб боротьби - хімічні препарати.

Як визначити бліх на вигляд?

Домашні блохи бувають двох забарвлень: чорний колір спостерігається у молодих особин, коричневий - у зріліших. Після попадання у будинок, комахи шукають затишне місце для свого життя, до них відносять: щілини, килимові покриття, м'які іграшки, кути. Вони живляться через укуси кров'ю, швидкість їх розмноження за сприятливих умов висока.
Основні різновиди шкідників:
 • домашні - найпоширеніший вид, в житло проникають на собаках, кішках, гризунах, а також їх можна занести у будинок на одязі і взутті, вони живляться кров'ю, як тварин, так і людини;
 • підвальні або земляні - статевозрілі особини досягають розмірів 5 мм, проникають в приміщення через щілини в підлозі, в стінах, вентиляцію з підвалу, з саду, вони дуже стрибучі і можуть підстрибувати на висоту до 1 м, мешкають в килимових покриттях;
 • піщані - характеризуються ясно-білим забарвленням, вони рідко зустрічаються і вважають за краще жити в землі або піску, це невеликі представники виду, досягають в довжину не більше 1 мм
В усіх різновидів шкідників є колючо-сисний ротовий апарат, завдяки якому вони легко живляться кров'ю, в ній вони потребують постійно. Є безліч різних способів боротьби з блохами, до них відносяться народні засоби і хімічні речовини.

Де мешкають блохи?

Земляні блохи віддають перевагу життю в піску або землі, їх часто можна виявити в підвалі, льосі. Їх життєвий цикл може досягати до 200 днів до появи повністю статевозрілої особини. Яйця відкладають впродовж 48 годин, личинка з'являється в перші 2-10 днів з неї формується лялечка, цей процес триває до 21 дня, після цього від 7 до 200 днів вимагається для формування дорослої особини.
Доросла особина здатна відкласти до 50 яєць за один раз, з них вилуплюються личинки. Вони ховаються в щілинах або кутах квартири, личинки негативно сприймають денне світло, віддаючи перевагу напівтемряві. Через один-два тижні личинка створює кокон, в нім остаточно формується блоха. Вона вибирається з кокона за сприятливих умов через 2 дні.
Дуже важливо підібрати дієвий спосіб знищення дорослих особин і яєць до появи потомства.

Народні засоби боротьби з шкідниками

Натуральні компоненти дозволяють відлякувати шкідників, але не знищують личинок і бліх. Переваги таких засобів - безпека для тварин і людини, вони не викликають негативної дії на організм.
Популярні народні засоби від земляних бліх:
 • настоянка пижма і полину, її треба уміти правильно готувати, для цього знадобиться: 1 ст. ложка пижма і евкаліпту і 2 ст. ложки полину, вони перемішуються в скляній посудині, трави заливаються окропом 200 мл і настоюються 20 годин, після чого настоянку проціджують і заливають в пульверизатор, з якого обробляють усе житло;
 • дія холодом, цей метод застосовний тільки в зимову пору року, для цього вивішуються усі килимові покриття, постільна білизна і одяг на вулиці при температурі - 10, щоб обробити кімнати, вимагається залишити відкритими вікна на 10-20 годин;
 • харчова сода і сіль, ці два інгредієнти змішуються, їми обробляються усі килими, після закінчення 2-5 год. вимагається провести чищення за допомогою пилососа;
 • полин спільно з хвойною стружкою - негативно впливає на шкідників, виганяючи їх з житла, розкладаються складові по кутах усіх кімнат, під меблями, за шафами, під батареєю.
При дотриманні плану по обробці кімнат можна назавжди забути про існування комах-паразитів.

Хімічні препарати для обробки

Гарантовано допоможуть позбавитися від бліх і личинок хімічні препарати. Вони дозволяють знищити комаху за короткий час від 30 хвилин до 10 год. Найпопулярніший і доступніший засіб - Дихлофос, він небагато коштує, простий у використанні, дозволяє знищити усіх шкідників в приміщенні. Це одно з найефективніших засобів від земляних бліх для будинку. Головне дотримуватися основних правил:
 • звільнити квартиру від мешканців, домашніх тварин, ізолювати продукти харчування;
 • обробка відбувається в рукавичках і масці, прийнятніше використати щільний одяг;
 • усі приміщення закриваються на 5-10 год., обробку треба розпочинати з найдальших кімнат;
 • після повернення в квартиру або будинок - провітрити усі кімнати і провести вологе прибирання.
Аерозолі націлені на миттєве знищення дорослих особин і личинок, вони носять короткочасний ефект. Для людини і тварин вони дуже токсичні, тому під час обробки будинку не повинно нікого знаходитися. Популярні марки: Раптор, Комбат, Дихлофос, мають попит:
 • Adams Flea Tick Carpet Spray - застосовується для килимових покриттів, меблів і штор, активні компоненти, що входять до складу речовини перешкоджають розмноженню бліх, призводять до смерті личинок.
 • Adams Flea Tick Lawn Spray - використовується на вулиці для обробки газону, присадибної ділянки, щоб запобігти попаданню паразитів у будинок на домашніх вихованцях. Періодичність застосування - 1 раз на тиждень, до повного знищення.
 • Adams Room Fogger - розпилювач застосовують усередині приміщення, він ефективно усуває дорослі особини, личинки і яйця.
Контактні засоби у вигляді порошків або суспензій роблять негативний вплив на нервову систему паразитів, викликаючи у них параліч усіх процесів, що призводить до їх загибелі.
До послуг спеціальної служби по знищенню бліх прибігати вимагається у тому випадку, якщо самостійно впоратися з проблемою не вийшло. При появі земляних бліх у своєму домі вимагається протравити не лише житло, але і підвал, льох, присадибну ділянку з метою відвертання подальшого поширення.

Професійна допомога - швидке і 100%-ве знищення бліх

Назавжди позбавитися від земляних бліх допоможе дезинсектор, це фахівець який проведе професійну обробку усіх приміщень. Багато компаній надають гарантію на 1-2 місяці.
Перш ніж прийде фахівець усі кімнати слід підготувати, для цього існує покрокова інструкція:
 • провести генеральне прибирання, позбавитися від старих речей, м'яких іграшок, пропилососити, почистити килими мильним розчином, його не вимагається змивати;
 • уся білизна і одяг перепирається в гарячій воді, оптимальний режим +60 градусів;
 • обробити усі меблі, особливо щілини і м'яку оббивку спеціальними засобами, блохи люблять мешкати в щілинах;
 • відсунути шафи від стін, зняти килими і картини.
При використанні комплексного підходу можна назавжди витравити комах і не допустити їх повторного проникнення в житло.

Профілактичні заходи

Не можна повністю виключити повторне проникнення бліх в приміщення, але можна значно понизити ризик, використовуючи ради фахівців, обробляючи двір від шкідників, використовуючи рослини для відлякування такої живності.
 До профілактичних заходів також відносять:
 • регулярне прибирання із застосуванням пилососа і мильних розчинів;
 • усунення щілин в підлозі, стінах, перевірка вентиляції;
 • ізоляція вхідних дверей від щілин;
 • миття підлог з додаванням нашатиря або ефірних олій.
Якщо не вдається позбавитися від бліх на ділянці, то щороку по периметру оселі варто викладати підсушені трави: пижмо, м'яту перцеву, ромашку, хвойну стружку, полин.
У кімнатах слід робити постійне вологе прибирання і мити підлогу, додаючи у воду: ефірні олії, білизну, оцет. Періодично застосовувати аерозолі, щоб знищити личинки або лялечки, не давши розплодитися популяції.
Корисне