Pest Service UA

Як позбавитися від домашніх кліщів?

Пилові кліщі на відміну від інших різновидів цього сімейства менш небезпечні для здоров'я людини, але і користі від їх існування немає ніякої. Проте, для людей, схильних до алергічної реакції, існування цього паразита стане справжньою проблемою. Пиловий кліщ може викликати появу алергічної симптоматики у вигляді постійної нежиті, поганого сну, погіршення самопочуття, головних болів із-за закладеності носа. Тому позбавитися від цього паразита стає первинним завданням.
Нині існує велика кількість різних способів, щоб вивести пилового кліща в приватному будинку або квартирі. Можна скористатися старими народними радами або придбати хімічні засоби.
Якщо самостійно впоратися з шкідником скрутно, можна звернутися в спеціалізовану службу. Співробітники приватних компаній, що займаються дезинсекцією, допоможуть ефективно і професійно очистити ділянку на дачі або м'які меблі у будинку від кліщів максимально швидко.

Чим небезпечні домашні кліщі?

Пилові кліщі входять в клас павукоподібних мікроорганізмів. Вони отримали широке поширення у всьому світі. Їх розмір складає приблизно 0,5 мм, що дозволяє в 1 г домашнього пилу умістити до 2 тисяч подібних шкідників. Вони живуть не більше 80 днів, за цей період самиці відкладають до 70 яєць. Кліщі вважають за краще розвиватися в середовищі з високою вологістю, прийнятною температурою для їх розмноження і життєдіяльності вважається - 18-25 градусів. Вони мешкають:
 • в старих матрацах;
 • в книгах;
 • в м'яких іграшках;
 • в старих килимах або килимових покриттях;
 • в шторах;
 • в пір'яних подушках.
Основна небезпека пилових кліщів полягає у ризику виникнення алергії, яка переростає в хронічний риніт або може стати причиною виникнення бронхіальної астми. Дорослі і діти найчастіше страждають від продуктів життєдіяльності пилових кліщів. Вони за весь час своєї життєдіяльності здатні зробити таку кількість фекалій, яка перевищує їх розмір в 200 разів. У продуктах життєдіяльності містяться ензими, які роблять негативний вплив на шкіру людини.
 Позбавитися від пилових кліщів у будинку - це першочергове завдання, одного вологого прибирання для цього буде недостатньо, щоб повністю вивести цих шкідників з матраців, подушок і інших предметів у будинку.

Ознаки появи кліщів у будинку або квартирі

Кліщі досить мікроскопічні, їх неможливо помітити на домашніх м'яких меблях, постільній білизні або килимах без спеціального устаткування. Їх наявність можна спостерігати за непрямими ознаками, коли у людини спостерігається:
 • постійна безпричинна нежить;
 • поганий сон;
 • дратівливість;
 • часті простудні захворювання;
 • різке погіршення здоров'я.
Перші ознаки алергії проявляються свербежем або роздратуванням шкірних покривів, запамороченням. Такий стан може ускладнюватися виникненням вторинних інфекцій на тілі ослабленого організму.
При виникненні перших ознак алергії варто позбавитися від джерела її розвитку, знищити кліщів в подушках, дивані або інших предметах, до виникнення серйозних змін із здоров'ям.
При виникненні ознак появи такої живності слід організувати позапланове генеральне прибирання, очистити ліжко, килим. При використанні хімічних засобів, слід заздалегідь ознайомитись з інструкцією.

Домашні способи боротьби з кліщем

Позбавитися від пилових кліщів у будинку повністю можна тільки у тому випадку, якщо в зимову пору року залишити приміщення провітрюватися більше 5 годин або винести потенційно заражені речі на мороз. Влітку рекомендується такі речі залишати прогрітися на сонці.
Скоротити популяцію шкідників можна швидко, дотримуючись основних правил:
 • проводити регулярні вологі прибирання, видалити старе килимове покриття, придбати гіпоалергенні подушки, позбавившись від старих пір'яних;
 • постійно провітрювати приміщення, понизивши вологість повітря;
 • підтримувати оптимальну температуру у будинку, що дозволить значно скоротити популяцію пилових кліщів;
 • рекомендується придбати пилосос з нера фільтром, за порадою фахівців, вони дозволяють затримувати малі частки;
 • періодично відпарювати м'який диван, матрац, штори, після чого пропилососити їх поверхню, оскільки треба не лише боротися з комахами, але і позбавитися від джерела виникнення алергії : екскрементів і тіл комах;
 • використати низькі і високі температури для боротьби;
 • допустимо використати діатоміт, частки цього порошку негативно впливають на кліщів, сприяючи їх загибелі.
Окрім цього:
 • не варто відразу заправляти ліжко після сну, кліщі люблять тепле середовище, необхідно дати їй остигнути, щоб запобігти розмноженню паразитів;
 • варто придбавати гіпоалергенні наволочки або простирадла, що надійно захищають людину від алергену;
 • відмінний домашній засіб від кліщів - ультрафіолетова лампа, вона дозволяє очистити повітря в приміщенні за допомогою кварцування.
Дотримуючись покрокового плану по зниженню популяції кліщів, допоможе зберегти здоров'я і понизить вірогідність розвитку алергії.

Професійні методи

До таких методів відносять використання спеціальних хімічних препаратів, щоб максимально швидко і ефективно убити пилових кліщів і назавжди позбавитися від такої проблеми. До них відносять:
 • Рідкий All - Rug для чищення килимів;
 • Allergoff спрей від пилових кліщів;
 • X - MITE препарат для чищення меблів;
 • Acaril для прання в пральній машині.
Такі засоби гарантовано знищать мікроорганізмів, їх можна застосовувати окремо або в поєднанні. Проте у такий спосіб труїти шкідників доведеться кожні 2-3 місяці, якщо не позбавиться від виробів тих, що викликають збільшення популяції цього виду.
Якщо впоратися з кліщами самостійно проблематично, варто скористатися послугою дезінсектора. За допомогою фахівця можна швидко позбавитися від кліщів на ділянці або в приміщенні. Він знає, як правильно обробляти проблемні зони, підкаже від яких речей краще позбавитися. Вартість такої послуги залежатиме від площі приміщення.

Профілактика

Не завжди виходить самостійно витравити пилових кліщів з будинку або квартири, для цього необхідно буде позбавитися повністю від пір'яних подушок, килимового покриття, м'яких меблів, іграшок. Проте якщо проводити покрокове прибирання з допомогою: пилососа, пароочищувача, вологої ганчірки з протимікробним засобом, використати квартування, можна понизити ризик виникнення алергії до мінімального.
Не варто забувати про старі книги, які також стають джерелом розмноження пилових кліщів.
Прибрати залишки від мікроорганізмів можна за допомогою вологого прибирання, кип'ячення постільної білизни і подушок.
Рекомендується встановити кондиціонер, він допомагає ефективно боротися з пилом, перешкоджає появі кліщів, дозволяє підтримувати температуру в кімнаті на одному рівні.
Старі подушки, матраци або м'які меблі прийнятніше утилізувати. Брати подушки такі, які можна буде попрати в машинці на максимально допустимій температурі.
Підведемо підсумок: щоб максимально швидко позбавитися від пилових кліщів, слід стежити за чистотою у всьому домі, скористатися досягненнями сучасної побутової техніки, а саме: праскою, паровими установками, пилососом, ультрафіолетовими лампами. Придбавати якісну постільну білизну, яку необхідно частіше стирати при високих температурах, позбавитися від старих пилезбірників, до них відносять: килими, штори, матраци, м'які меблі, книги. Акуратно використати хімічні засоби, які можуть стати причиною посилення алергічної симптоматики.
Корисне