Pest Service UA

Чим дезинфікувати будинок від коронавіруса?

Коронавірус відноситься до сімейства РНК-вмістких вірусів, захворювання протікає найчастіше з симптомами ГРВІ і може викликати серйозні ускладнення для здоров'я. Дуже важливо при виникненні підтвердженого випадку наявності такої хвороби госпіталізувати пацієнта і провести прибирання в усьому приміщенні в приватному будинку, квартирі або на дачі. Прийнятніше це зробити в усіх житлах, де могла знаходитися людина, що заразилася, щоб узабезпечити навколишніх людей і родичів. Варто пам'ятати, що цей вірус може вражати і тварин.
Способів боротьби існує велика кількість, очистити приміщення можна за допомогою народних засобів, медикаментозних або хімічних препаратів. Понизити вірогідність зараження можна завдяки частому провітрюванню і проведенню вологого прибирання в усіх кімнатах.
У складних випадках допустимо скористатися послугами спеціальної служби. Приватні клінінгові компанії проводять професійну дезинфекцію із застосуванням спеціального устаткування. Якщо говорити про методи дезинсекції, то до них відносять антивірусне прибирання за допомогою проти бактерійних засобів, дію сухого туману або ультрафіолетових установок. Робітники дотримуються покрокової інструкції при проведенні того або іншого способу очищення житла.

Види дезинфекції від коронавіруса

Провести дезинфекцію приміщення від коронавіруса можна різними способами.
 1. Прибирання і провітрювання приміщення. Якщо в квартирі знаходиться або знаходився хворий COVID - 19, то необхідно в першу чергу добре провітрити усі кімнати, пропилососити усі поверхні, протерти пил, перепрати постільну білизну і одяг, рушники.
 2. Використання антисептиків. Для вологого прибирання підійдуть сучасні дезинфекційні засоби. З їх допомогою протирається підлогове покриття, шафи, столи, підвіконня, дверні ручки, окремі об'єкти у вигляді статуеток, рамок, декоративних елементів. Антисептик можна також розпиляти за допомогою спрею.
 3. Сухий туман і УФ-упромінювачі. У першому випадку необхідно скористатися допомогою спеціальних служб. Дезинсектор проводить таку процедуру в професійному костюмі. Небезпека її полягає в тому, що після запилення в приміщенні небезпечно знаходитися. Вимагається покинути житлову площу на три дні. Після повернення варто провітрити усі кімнати, провести вологе прибирання, а текстиль перепрати. Кварцування безпечніша процедура, її можна проводити за допомогою домашніх установок.
 4. Обробка хімічними засобами, це можуть бути речовини з додаванням спирту, антибактеріальні розчини, препарати, які містять хлор. При проведенні прибирання вимагається дотримуватися захисних заходів: використати рукавички, маску. Необхідно уважно вивчити інструкцію до різних речовин.
 5. Застосування народних засобів. Дверні ручки можна обробляти господарським милом або хлорвмісними розчинами. Можна приготувати самостійно різні дезинфікуючі склади, використовуючи 60% спирт, хлорку, білизну.

Порядок дезинфекції квартир і будинків своїми силами

Самостійна дезинфекція квартири від коронавірусу проходить у декілька етапів:
 1. Необхідно провітрити усі приміщення. Бажано залишити відкритими вікна на декілька годин.
 2. Винести і витрусити усі килими і доріжки, їх можна почистити антисептиками для знезараження. Після чого їх варто висушити.
 3. Очистити усі поверхні за допомогою хімічних засобів або приготувати розчини самостійно на основі спирту і хлорки. Після обробки необхідно дочекатися доки все просохне, після чого повторно провітрити усі кімнати.
 4. Перепрати усі речі: постільну білизну, текстиль, одяг. М'яку меблям можна обробити за допомогою пароочищувальних пристосувань, постільне і одяг попрасувати.
Відомо, що вірус може зберігатися на різних поверхнях тривалий час:
 • в повітрі 3-5 годин, він повністю деактивує при температурі вище 70 градусів;
 • квартира стає безпечна тільки через 72 години після госпіталізації хворого.
На різних предметах коронавірус живе до 5 діб:
 • метал і папір - до 5 днів;
 • дерево - до 4 днів;
 • пластик - 2-3 дні;
 • картон - до 1 дня;
 • мідні вироби - до 4 годин;
 • кераміка, стекло - до 5 днів;
 • алюміній - не більше 2-8 ч.
Якщо самостійно обробити велику площу не представляється можливим, то можна очистити квадратні метри професійно, скориставшись послугами спеціалізованих компаній.

Професійні служби

Спеціалізовані клінінгові компанії знають як правильно і ефективно очистити квартиру, будинок, машину або інші приміщення від шкідливих бактерій.
Основні способи дезинфекції:
 1. Застосування холодного туману, цей метод працює у будь-яких приміщеннях, туман здатний проникати в самі важкодоступні місця. Приміщення обробляється за допомогою спеціального устаткування і захисту з дотриманнями техніки безпеки.
 2. Ручна обробка за допомогою різних хімічних засобів, що допомагають швидко і ефективно позбавитися від патогенних бактерій.
 3. Застосування озонування - це екологічне очищення, що дозволяє позбавити приміщення від запахів, мікроорганізмів, негативно впливає на оболонку бактерій. Цей спосіб підходить для людей схильних до алергічних реакцій, він гіпоалергенний.
Проводити дезинфекцію від коронавірусу за допомогою дезинсектора швидко, зручно і безпечно. Фахівець здійснює прибирання засобами, дозволеними ВООЗ з урахуванням усіх санітарних норм. Використовуються засоби захисту у виді: рукавичок, маски, спецкостюма, санітайзера. Працівники компанії дотримуються наказаної покрокової інструкції, відповідно до правил.

Профілактика

Щоб понизити вірогідність зараження оточення, необхідно з метою профілактики часто провітрювати в кімнатах, кварцувати приміщення і проводити вологе прибирання. Організувати це дуже просто, якщо дотримуватися певного плану, розписати заходи упродовж тижня.
Необхідно дослухатися до порад фахівців, для очищення поверхонь використати перекис водню, оцет, нашатирний спирт. Не забувайте про антибактеріальну дію ефірних олій, їх можна додавати у воду при вологому прибиранні.
Дуже просто позбавитися від вірусів і бактерій завдяки ультрафіолетовій дії. Цей спосіб не викликає алергічної симптоматики. Не забувати, що після 15-30 хвилин дії лампи, приміщення слід провітрити. При великій квадратурі радять застосовувати сольові лампи.
Не варто удома ходити в одязі, який носили на вулиці, її прийнятніше складати окремо.
Корисне